بیانیه هیأت رزمندگان اسلام در محکومیت اهانت به مقدسات

تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۳ | تعداد بازدید : 961 بازدید

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: «ان لقتل الحسین علیه السلام حراره فی قلوب المؤمنین لاتبرد ابدا».

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود. (جامع احادیث الشیعه، ج ۱۲، ص ۵۵۶)

قال الحسین علیه السلام: «انا قتیل العبره لایذکرنی مؤمن الا بکی».

حسین‌بن علی علیه السلام فرمود: من کشته اشکم. هیچ مؤمنی مرا یاد نمی‌کند مگر آنکه (به‌خاطر مصیبت‌هایم) گریه می‌کند. (بحار الانوار، ج ۴۴، ص ۲۷۹)

قال الرضا علیه السلام: «من کان یوم عاشورا یوم مصیبته و حزنه و بکائه جعل الله عز و جل یوم القیامه یوم فرحه و سروره».

امام رضا علیه السلام فرمود: هرکس که عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه‌اش باشد، خداوند روز قیامت را برای او روز شادی و سرور قرار می‌دهد. (بحار الانوار، ج ۴۴، ص ۲۸۴)

“هنوز سی و پنج سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به‌رهبری آن یار سفرکرده، امام شهدا و ملت عظیم الشأن ایران امام خمینی(ره) نگذشته است. در محرم‌الحرام سال ۱۳۵۷ حسین زمانه آمده بود تا یزیدیان را از پای در آورد و  این‌ بار پیروزی ظاهری و باطنی هر دو نصیب پیروان حسین علیه السلام گردید.

چه زیبا شناخته بود رهبر کبیر انقلاب اسلامی فکرهای آلوده و منحرف را و برای اینکه در آینده افرادی حتی با سابقه انقلابی و مدعی خط امام نتوانند به مبانی اعتقادی و ارزش‌هایی که این انقلاب را به پیروزی رساند خدشه‌ای وارد کنند فرمودند: ”گریه کردن بر عزای امام حسین، زنده نگه‌داشتن نهضت و زنده نگه‌داشتن همین معنا که یک جمعیت کمی در مقابل یک امپراطوری بزرگ ایستاد، دستور است».

عاشورا روز عزای عمومی ملت مظلوم است، روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان است. روضه سیدالشهدا برای حفظ مکتب سیدالشهداست. آن کسانی که می‌گویند روضه سیدالشهدا را نخوانید، اصلاً نمی‌فهمند مکتب سیدالشهدا چه بوده و نمی‌دانند یعنی چه، نمی‌دانند این گریه‌ها و این روضه‌ها حفظ کرده این مکتب را.“ و به‌تأسی از پیر جماران امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) فرمود: ”این‌‏جانب همه مردم ــ به‌خصوص جوانان ــ را به … گرم نگه‌داشتن مراسم عزادارى سالار شهیدان حسین‏‌بن‏ على توصیه مى‏‌کنم».

هیئت رزمندگان اسلام با محکوم نمودن شدید اظهارات سخیف و اهانت آمیز آقای دکتر نجفقلی حبیبی در برنامه زنده ”دیروز، امروز، فردا» از مسئولین قضایی تقاضامند است برای جلوگیری از اهانت بیشتر به ارزش‌های اسلامی و انقلابی مسلمین ایران و جهان با این‌گونه افراد برابر قوانین برخورد نمایند.

نظر شما


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.