حاج سعیدحدادیان:عده قابل ملاحظه ای که رهبری را در معرکه تنها گذاشتند

تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۳ | تعداد بازدید : 2,301 بازدید

حاج سعید حدادیان در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و در صحبت های ابتدای برنامه با اشاره به اینکه برخی برای ما لالایی می خوانند تا ما را به خواب ببرند خاطر نشان کرد: در گناهان کبیره مرحوم دستغیب بابی است که گناهان کبیره را بر می شمارد . در این بخش عنوان شده است که تعدادی گناه وجود دارد که از همه گناهان کبیره بدتر است دومین آنها فروش اسلحه به کفار است اما اولین گناه کبیره ای که از همه گناهان بدتر است فتنه است . فتنه معانی مختلفی دارد اما آن مفهومی که مقام معظم رهبری فرمودند یعنی ایجاد آشوب کاملا روشن است .
حاج سعید در ادامه با بیان اینکه دو بحث وجود دارد یکی کرم و دیگری فتنه اظهار داشت: عده قابل ملاحظه ای که رهبری را در معرکه تنها گذاشتند حالا یکی یکی عنوان می کنند که تقلب نبوده و ما اشتباه کردیم .
حاج سعید با بیان روایتی از امام رضا (ع) اضافه کرد: شنیده شد از بعضی از اصحاب حضرت که در محضر ایشان می گفتند: “لعن الله من حارب علیا” ، خدا لعنت کند کسی را که با علی (ع) جنگید . در این لحظه امام رضا (ع) تبصره گذاشتند و فرمودند: الا من تاب و اصلح . یعنی کسی که آمد در میدان با امیرالمومنین (ع) جنگید اگر توبه کرد ، او بخشیده شده است . توبه و اصلاح .
وی افزود: امام رضا (ع) در ادامه فرمود: ذنب من تخلف عنه و لم یتوب اعظم من ذنبه من قاتله ثم تاب ، گناه کسی که مخالفت کرد و توبه نکرد از کسی که جنگید و توبه کرد بیشتر است .
آنهایی که برای فتنه بزرگتری کردند تا امروز کدامشان یک نامه دادند که ما اشتباه کردیم و عذرخواهی می کنیم؟
این اظهارات حاج سعید حدادیان با تکبیر حاضران در مراسم شب شهادت حضرت علی (ع) مواجه شد .

نظر شما


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.